Agri haberleri, AĞRI HABER, ağrı haber
Bugünkü Haberler
sanalbasin.com üyesidir

Sırrı Sakık ÇGD’ye açıkladı…BDP’nin Adayı kim?

aaBarış ve Demokrasi Partisinin 2014 yerel seçimlerinde Ağrı Belediye Başkan adayı olarak kimi göstereceği merakla bekleniyor.

Siyasi kulislerde ve vatandaşlar arasında 4 isim dolaşmakta.

Sosyal medya gruplarında ve haber sitelerinde mevcut İl Başkanı Halef Keklik’i, parti genel merkezine ve parti dinamiklerine yakın isimler de doktorlardan Engin Yılmaz ile Heval Bozdağ’ı aday olarak işaret ediyorlar.

Halk arasındaki bazı söylentiler ise Ağrı Belediye Başkan Adaylığına Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın geleceği noktasında.

Çağdaş Gazeteciler Derneği yetkilileri vatandaşların sorularını ve merakını Barış ve Demokrasi Partisi İl Başkanı Halef Keklik ve Muş Milletvekili Sırrı Sakık’a sordu.

 

Sırrı Sakık ‘Halkın Teveccühüne Teşekkür ederim’

 

Telefonla bağlantı kurduğumuz Muş Milletvekili Sırrı Sakık, parlamento görevini yürüttüğünü Ağrı Belediye Başkanlığı için herhangi bir düşüncesinin olmadığını belirtti.

Tarihe damgasını vurmuş medeniyetler kenti Ağrı’mızda bu görevi üstlenecek ve benden daha iyi yapacak yüzlerce, binlerce insanımız var. Partimiz bu insanlarımızdan birine Ağrı’ya hizmet etme görevini verecektir. Bizlerde parlamenterler olarak Ağrı adayımıza sonuna kadar destek verip serhatta başarıyı elde etmek istiyoruz. Bana Ağrı yada Muş Belediye Başkan Adaylığı için bir talep yada görev verilmedi. Partimiz bizi nerede nasıl görevlendirirse seve seve göreve giderim fakat şuanda öyle bir şey söz konusu değildir” dedi.

 

Sakık ‘Adaylarımızı Diyarbakır’da tanıtacağız’

 

Adayların resmi tanıtımının ne zaman açıklanacağı sorusuna ise Sakık; Belediye Başkan adaylarımızın kamuoyuna tanıtımı Diyarbakır’da yapılacak. Muhtemelen hafta sonuna kadar Diyarbakır’da düzenlenecek geniş katılımlı bir programda İl ve İlçe adaylarımızı kamuoyuna açıklayacağız” dedi.

 

Keklik ‘Resmi Açıklama Hafta içi’

 

 

İl Başkanı Halef Keklik adayların hafta içi açıklanacağını belirtti.

Keklik; Vatandaşlarımızın partimize yoğun ve samimi bir ilgisi var. Haklı olarak merakla adaylarımızı bekliyorlar. Barış ve Demokrasi Partisi olarak büyük önem verdiğimiz yerel seçimlerde başarı elde edebilmek için ince eleyip sık dokuyoruz. Halkımızı temsil edecek, vatandaşlar tarafından kabul görmüş, hakkı ve halkı bilen Belediye Başkanları, İl Encümenleri ve Belediye Encümenleri isimleri ile seçmenlerimizin karşısına çıkmak istiyoruz. Ağrı ve ilçelerinde partimizi temsil edecek arkadaşlarımızı bu hafta içi kamuoyuna açıklayacağız. Önümüzdeki günler içerisinde de Parti Genel Merkezimizin Diyarbakır’da düzenleyeceği geniş katılımlı bir programda aday tanıtımı yapılacak” dedi.