Ağrı Haberleri
Giriş Tarihi : 05-05-2023 10:19   Güncelleme : 05-05-2023 10:24

Çoktin Ailesi, Ağrı’da Eğitime Destek Vermeye Devam Ediyor

Çoktin Ailesi, Ağrı’da Eğitime Destek Vermeye Devam Ediyor

Çoktin Ailesi, Ağrı’da Eğitime Destek Vermeye Devam Ediyor
Ağrı Valiliği ile BC Group Holding iş birliğiyle, Doğubayazıt ilçesinde ilkokul, ortaokul, öğrenci yurdu ile kongre merkezi ve halk kütüphanesi yapılması için protokol imzalandı.

İnşaat, turizm, enerji, lojistik ve akaryakıt alanları başta olmak üzere birçok sektörde faaliyet gösteren BC Group Holding tarafından Doğubayazıt ilçesinde yapılması planlanan Fatma Çoktin İlkokulu, Sebahat Çoktin Ortaokulu, Nazlı Deniz Çoktin Öğrenci Yurdu ile Barış Çoktin Kongre Merkezi ve Halk Kütüphanesi için Ağrı Valiliği’nde tören düzenlendi.

İmza protokolü Vali Osman Varol, BC Group Yönetim Kurulu Başkanı Bışar Çoktin, Kültür ve Turizm Müdürü Erkan Kösedağ, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek ve kurum amirlerinin katılımıyla gerçekleşti.

Vali Varol, imza programından önce yaptığı konuşmada, Ağrılı iş insanlarının bulundukları yerlerde etkili bir güce sahip olduğunu ve memleketlerini unutmayıp yatırım yapmalarının çok önemli olduğunu söyledi.

Hayırsever Çoktin ailesinin kendi alanlarında yurt içinde ve dışında kendi işlerinde etkili olduğunu belirten Varol, “ Ticari ve ekonomik olarak güçlü bir noktaya gelmiş ama gönlünü hiçbir zaman Doğubayazıt’tan koparmamış ve buraya katkıda bulunmak için her fırsatı değerlendirmeye gayret eden bir ailedir. Daha yakın zamanda hem şekli hem de mana olarak çok güzel bir eğitim yatırımını ilçemize kazandırmış bir ailemizle beraberiz. Geçmişte de ilçelerine yapmış oldukları çok güzel eğitim yatırımları var. Son zamanlarda da bu ivmelerini tekrar artırdılar. Aileden burada Bışar bey ve kız kardeşi var. Ben huzurlarınızda onlara teşekkür etmek istiyorum.” Dedi. 


AdminAdmin