Ağrı Haberleri
Giriş Tarihi : 27-01-2023 19:15   Güncelleme : 27-01-2023 19:15

Murat Dağtekin: Ağrı Yeni Bir Sayfa Açmalı

Murat Dağtekin: Ağrı Yeni Bir Sayfa Açmalı

Murat Dağtekin: Ağrı Yeni Bir Sayfa Açmalı
Deva Partisi Ağrı İl Başkanı Murat Dağtekin ''2023 yılı seçimleri memleket için çok önemli ve telafisi olmayan durumların ortaya çıkacağı bir dönemdir.''dedi.

Dağtekin yaptığı açıklamada : Ancak bir Ağrı'lı olarak bu seçim sadece memleket içinde değil aynı zamanda Ağrı için de çok önemli bir seçim.

1927 den beri il olan ama bir türlü hakkettiği gibi yönetilemeyen hep eksik ve fakir bırakılan ilin siyasetinin de şekilleneceği bir seçim dönemidir. Yıllarca bir noktada vizyonsuz, yalan söylemekten çekinmeyen halkı sadece bir günlük hatırlayanların siyaseti mi devam edecek yoksa yeni bir defter açarak memlekete sahip çıkacak yeni insanlarını mı seçecek.

Aynı tabloyu yıllardır seyrettiğimiz bir adım öteye gidemeyen vizyonsuz ve Ağrı’lı bilinci olmayanların yenileceği bir dönem olmalı.

Bizler hak, hukuk, adalet, temel haklar, ana dilin önünün açılması, zengin ve iş imkanların arttığı, sosyal hayatların ihtiyaçtan çok yaşamanın gerekliliğini savunuyoruz.
Gerek ekonomik, gerek sağlık gerek eğitimde dibi gördüğümüz gerçeğini bilerek şehrimiz ile ilgili karar almalıyız. Bu yüzden bu dönemin önemli olduğunu iyi biliyoruz.
Mevcutları eleştirmek artık bir çözüm getirmeği gibi yaptıklarının yanlarına kar kaldığını görerek kahroluyoruz. Mahallelerimizin su ihtiyacını, çamurlu yollarını neden dert edinsinler. İşsiz Ağrılıların inşaatlarda düşüp vefat ettiğini niye duysunlar. Sürekli yardım kuruluşlarına muhtaç bırakılan halkı niye bilsinler. İşsiz gençlerin ailelerini bırakıp Kanada ya kaçmalarını niçin sorgulasınlar. Onlar için önemli olan koltukları ve kazandıkları.

Bu yüzden çok önemli bir döneme girdiğimiz gerçeğini paylaşıyoruz. Bu duruma dur demek hepimizin elimizde.

Ağrı yeni bir sayfa açmalı, açacağına da yürekten inanıyoruz. 
AdminAdmin