Ağrı Haberleri
Giriş Tarihi : 29-03-2023 09:05   Güncelleme : 29-03-2023 09:14

Tübitak Projelerinde Başarılı Olan Öğrenciler Ödüllendirdi

Tübitak Projelerinde Başarılı Olan Öğrenciler Ödüllendirdi

Tübitak Projelerinde Başarılı Olan Öğrenciler Ödüllendirdi
Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmalarında Van Bölgesinde yarışmaya hak kazanan öğrencileri hediyeler vererek ödüllendirdi.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülmekte olan 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmalarında, Ağrı son 6 yılın en iyi başvurusu ve başarısını gerçekleştirerek Van Bölgesinde 6 proje ile farklı alanlarda yarışmaya hak kazandı.

Başarı elde eden öğrenci ve öğretmenler ile müdürlük toplantı salonunda bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Kökrek, öğrenci, öğretmen ve idareciler ile bir süre sohbet edip öğrencilerin yarışmadaki hedefleri ve taleplerini dinledi.

Kökrek, öğretmen, öğrenci ve idarecilere çeşitli hediyeler takdim ederek başarılarının devamını diledi. Ağrı'nın TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmalarında 2022 yılında 197 olan başvuru sayısı 2023 yılında 440 başvuru ile Van Bölgesinde 4'üncü sıraya yükseldiğine dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürü Kökrek, emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci ve idarecilere teşekkür etti. 
AdminAdmin