Ağrı Haberleri
Giriş Tarihi : 14-04-2023 10:52   Güncelleme : 14-04-2023 10:59

Türkiye Futbol Federasyonu Trabzon Temsilcisine Kıyak mı Yapıyor?

Türkiye Futbol Federasyonu Trabzon Temsilcisine Kıyak mı Yapıyor?

Türkiye Futbol Federasyonu Trabzon Temsilcisine Kıyak mı Yapıyor?
Bölgesel Amatör Lig’de 3.grupta mücadele eden Doğubayazıt Futbol Kulübü, Sebat Gençlik Spor -Arhavi Spor müsabakasında yönetmeliklere aykırı şekilde davranıldığını gerekçe göstererek TFF’ye itirazda bulundu.

İtiraz doğru ise 3.grupta Doğubayazıt FK şampiyonluğunu ilan etmiş olacak.

Bölgesel Amatör Lig’de Sebat Gençlik Spor ile Arhavi Spor müsabakasında Sebat Gençlik Spor’un yönetmeliklere aykırı davrandığını söyleyen Kulüp Başkan Vekili Osman Tozbey, taraftar grupları ile bir araya gelerek basın açıklamasında bulundu. Tozbey “ Spor Kulübümüzün aynı ligde mücadele ettiği Sebat Gençlik Spor Kulübü 05 Nisan’da oynadığı Arhavi Spor Müsabakasında “Futbol Müsabaka Talimatına” aykırı eylemler gerçekleştirmiştir. Bu karşılaşmada Sebat Gençlik Sporun müsabaka isim listesinde 96 numara ile 1731078 lisans numaralı Serkan Köse isimli sporcu müsabakada yer almamış, onun yerine bir başka oyuncu oynatılmıştır. Karşılaşmanın tüm görüntüleri elimizde mevcut. Alenen tespit edilmiş olan bu durumdan dolayı Futbol Müsabaka Talimatı çok açık şekilde bu müsabakanın hükmen yenik sayılmasını emrediyor. Talimata göre Hükmen Yenik Sayılmalar başlıklı 22. maddesinin (g) bendinde “Futbolcunun kendisine ait olmayan lisansı kullanması, kullanılan lisansın sahte olması veya lisans üzerinde tahrifat yapılması hükmen yenilgi sayılıyor. Çünkü Sebat Gençlik Kulübü, başkasına ait lisans ile bir başka futbolcusunu oynatmış durumda. Bunun adı sahteciliktir.” dedi.

Talimatların çok net olduğunu söyleyen Başkan Vekili Tozbey, “Talimatlar yalnızca hükmen yenilgi olarak değil, aynı zamanda kulübün puanının da silinmesini emrediyor. Futbol Disiplin Talimatının 47. Maddesine göre “Hak sahibi olmadığı halde başkalarına ait lisans, kimlik, akreditasyon kartı ve sair uygunluk belgelerini kullanarak veya başka bir kişinin yerine geçerek TFF ve müsabaka görevlilerini yanıltmaya çalışan veya bu eyleme herhangi bir şekilde iştirak eden amatör liglerdeki kulüplerin en az 3 en fazla 6 puanı indirilmesi yönündeki talimatı gereği Sebat Gençlik Spor Kulübünün mevcut puanından minimum 3 puan silinmesini içeren dilekçemizi de sunduk. Türkiye Futbol Federasyonu tarafında bu konuda dün akşam bir gelişme yaşandı. Bizim itiraz ettiğimiz müsabaka isim listesi, tff.org sitesinden itirazımız sonrası kaldırıldı. Kimse durduk yere mide bulandıracak işler yapmasın.

Müsabaka isim listesinin neden kaldırıldığına dair bir bilgimiz yok. Lakin umarız ki bu kaldırma işlemi TFF tarafından inceleme amaçlı olsun. TFF’yi insanlar yönetiyor. İnsanlar bazen kamuoyundan ve kirli lobilerden etkilenebilirler. TFF yetkililerine seslenmek istiyoruz. Alt birimlerde neler olduğunun bilinmesini istiyoruz. Müsabaka isim listei bu konudaki en büyük delil. Bizde mevcut hali var. Bir çok ulusal hakem ile görüştük. Burada maddi bir hatanın yapılabilmesi teknik olarak mümkün değil. Sebat Gençlik Spor’un bu hatasının birileri tarafından düzeltilmeye çalışılması, TFF’nin tarihine de geçmişine de zarar verecektir. Bu işin takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Haklıyız, hakkımızı sonuna kadar takip edeceğiz. 
AdminAdmin