Ağrı Haberleri
Giriş Tarihi : 11-12-2023 19:56

Ağrı Ak Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

Ağrı Ak Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

Ağrı Ak Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

Ağrı Ak Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı Yüksek bir katılımla Kültür Konge Merkezinde yapıldı.

Bölge Koordinatörü Emrullah Gür'ün katılımıyla yapılan Meclis Toplantısında İl Başkanı Orhan Güngör Yaptığı Konuşmasında;

''Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki AK Parti hizmetleri hiç aksatmadan 21 yıldır devam ediyor. Gerek hükümetimizin yatırımları, hizmetleri, eserleri gerekse Belediye Başkanlarımızın hizmetlerini halka anlatarak yol alıyoruz.

Türkiye Yüzyılında bakınız nasıl nereden nereye geldik.

AK Parti öncesi Ağrı ve ilçelerimizde ne vardı,

Allah aşkına biri bir hizmetten bahsedebilir mi?

Yol mu vardı? 

Su mu vardı?

Okulu mu vardı?

Öğretmen mi vardı?

Hastanemi vardı? Doktor mu vardı?

Hemşire mi vardı?

Kamu hizmet binaları mı vardı?

Adalet sarayları mı vardı?

Havaalanı mı vardı?

Üniversite mi vardı?

Yazıcı barajı mı vardı?

Ağrı et-balık kurumu mu vardı?

Tekstil fabrikaları mı vardı?

Doğal gaz mı vardı?

Jeotermal seracılık mı vardı?

Ağrı’da millet parkları mı vardı? 

Mesire alanları mı vardı?

Ne vardı Allah aşkına Mağdur, mazlum, fakir fukarayı hatırlayan mı vardı?

yaşlıyı engelliyi, yetimi, dulu hatırlayan mı vardı.

Gençlerimizin sorunlarını kadınlarımızın endişelerini sıkıntılarını hatırlayan mı vardır?

Şimdi ise Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Elhamdülillah hepsi var.

Daha çok güzel şeyler de olacak Durmak yok yola devam.

Bakınız Ağrıya Doğal gaz geldi mi geldi. Doğubayazıt doğalgaza kavuştu mu kavuştu. Patnos ilçemize de bu yılın sonunda doğal gaz verilecek mi verilecek. Diğer ilçelerimizde doğal gaza kavuştular. Fakir fukaraya imkanlar verildi. Yaşlı insanımıza maaş verildi, engelli kardeşlerimize maaş verildi, dul-yetime maaşlar verildi, çiftçilerimize destekler verildi.

Peki Ağrı’mızda güvenlik varmıydı? Hayır, terör kampları Ağrı’nın her tarafında vardı. İnsanlarımızın rızası dışında çocuklarımızı alıp dağa götürüyorlardı. Şimdi güvenlik sorunu varmı? Elhamdülillah herkes huzur ve güven içindedir. Çocuklarımız dağ yolunu değil okul yolunu tutuyorlar.

Üniversite okuyorlar öğretmen oluyorlar, doktor oluyorlar, hakim savcı oluyorlar, mühendis oluyorlar. Terörün zulmünden de bu şekilde kurtulmuşuz.

Hakkı ödenmez Recep Tayyip Erdoğan’ın. Ama Elhamdülillah sizler her seçimde Cumhurbaşkanımızın arkasında durdunuz büyük destekler verdiniz. Allah sizlerden razı olsun. Bakınız bir örnek vereyim 2003’de bir ilçemizde 4000 çocuk yedi yaşına gelmesine rağmen ilkokula kayıt olamıyordu neden çünkü okul yoktu, sınıf yoktu. Belediyelerimizin çalışmalarını gelince, İl-İlçe belde belediyelerimizin çalışmaları özveriyle devam etmektedir.

Şehir asfaltlanıyor, geçen yıl 95 km yapıldı kaldırım çalışmaları bu yılda bütün Ağrı yolları asfaltlanacak, 2 katrilyon parayla murat nehrinin iki yakasına Ağrı Belediyemiz millet parkı yapıyor. Ağrı merkezdeki 2 katrilyon parayla bütün Ahırları il belediyemiz Ağrı dışına taşıyor. Taşlıçay, Tutak, Hamur, Eleşkirt belediyelerimiz de halkımıza hizmet için büyük gayretler içindeler.

Asfalt, kaldırım, altyapı ve park bahçe gibi hizmetleri devam ediyor. Ha keza Yücekapı, Tahir, Yayladüzü ve Dedeli Belde Belediye Başkanlarımız da gece gündüz demeden çalışma ve gayret içindedirler. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti hizmet ve eser çalışmalarını yaparken karşımızda muhalefet ve beraber yürüdükleri terör örgütleri de yalan, iftira ve taktik siyasetiyle algı yapıyorlar eser ve hizmet siyasetimizle onların temelsiz argümanlarını yerle bir ediyoruz. Ahmed-i Hani’nin Mert ve yiğit evlatları yalan ve iftira siyaseti yapanlara Terör yandaşlarına prim vermez.

Bir şehidin bacısına galiz küfür edenlere prim vermez. Ağrılı kimi bağrına basacak? Elbette dünya beşten büyüktür diyeni, başörtüsü zulmünü kaldıranı, Taksimde cami yapanı, Ayasofya’yı ibadete açanı Türkiye’nin itibarını yükselteni yani Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘ı bağrına basacaktır. Cumhurbaşkanımızın hakkı da böyle ödenir. Seçim atmosferine girerken, biz teşkilat mensuplarına çok büyük görevler düştüğünün Farkındayız çalışmalarımızı bu bilinçle sürdürüyoruz. Bizler AK Parti Ağrı Teşkilatları olarak Elhamdülillah güçlü bir şekilde yol yürüyoruz,

uyumumuz var, birlikteliğimiz var ve birlikteliğimiz kavidir, güçlüdür, millet ile sürekli diyalog içindeyiz ne yapıyorsak istişare içinde yapıyoruz. Milleti dinliyoruz, taleplerini alıyoruz ve talepler için de mücadele ediyor ve sonucu kendilerine aktarıyoruz.

Elhamdülillah dinamik hareket halinde uyumlu bir teşkilatımız var Ana kademe, Kadın ve Gençlik Kolları, tüm Belediye Başkanlarımız, Belediye meclis üyeleri ve il genel meclisi üyelerimiz ile Teşkilat yapımızla saha çalışmalarımıza durmaksızın devam ediyoruz. Ağrı’da kapı, kapı dolaşıp hemşehrilerimizin gönüllerine girmeye gayret ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Ak Partimiz 21 seneden bu yana her zorluğu nasıl atlattıysa başarıdan başarıya nasıl koştuysa Allah’ın izniyle aynı kararlılıkla yoluna devam edecektir.

Hiç kimsenin endişesi olmasın. İlk günkü aşkla Yerel Seçimde büyük bir başarının altına hep birlikte imza atmış olacağız. Bizim rotamız Cumhurbaşkanımızın dediği gibi milletin rotasıdır. Türkiye’nin ekonomisini ve itibarını büyüten Türküyle Kürdüyle ve diğer unsurlarıyla Türkiye’nin kardeşliğini pekiştiren Cumhurbaşkanımızı hem başımızda tutacağız. Hem de bu ülkenin başında tutacağız. Bu bizim için en önemli görevdir. Belediye başkanlarımızın özverili çalışmaları var. Her kesin derdine koşuşturan Teşkilat mensubu arkadaşlarımızın fedakarane çalışmaları var”. dedi.

 

Bölge Koordinatörü Emrullah Gür Yaptığı Konuşmasında; 

Aşkın en güzel destanını yazan Ahmed-i Hani diyarına selam olsun. Aslı ve Kerem ile vefa ve cefanın zirvesinin yaşandığı Ağrı’ya selam olsun.

Davası büyük olmayanların küçük sorunlarda boğulmaları kaçınılmazdır. Bir davanın adamı olmazsa dava yürümez.

Davasının adamı olmayanlarda zafer göremez. Dava adamı olmak kolay değildir. Azim cesaret adanmışlık ve inanç insanı olmak gerekir.

Dava adamı olmak dert ve ideal sahibi olmaktır. Erdemli ve yeni bir hayat ve büyük idareler için mücadele eden millet ve vatan için hayatına her boyutuyla yön vermeye çalışan insanların bakış açıları davranışları tepkilerini şekillendirmeye çalışan bir değerler ve inançlar adamıdır.

Dava adamı inandığı idareler uğruna hiç düşünmeden ömrünü tüketebilen kişidir. O rahat zamanda ahkam kesenlerde değil zor zamanda hizmeti şiar edendir.

Bizler liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde milletimiz ve vatanımız için AK davaya adanmış olan insanlarız. Yeryüzü mazlumların ve büyük medeniyet değerlerimizin umudu ve tek kalesi olan büyük Türkiye'nin inşasında tek yürü yürek olmuş inanç erleriz.

Usta Cemile Meriç der ki yalnız inanmak büyük bir değer taşımaz, inandığımızı bütün boyutları ile bilmemiz de lazım. Bizler AK Partimizin ideal hedeflerini anlayan, ilkelerini kendi hayatında fiilen yaşayan ve gücün nispetinde bu hedefe ve gayeye halkımıza ve tüm insanlığa anlatan hizmete amel sahibi onlar çabasında olanlarız.

AK Parti olarak bizim siyasetimiz değer ve ilke siyasetidir. Devletimize milletimize ve tarihi mirasımız ile misyonumuza hizmet etmek gayretidir.

AK Parti; Hedefi gayesi umudu ve ufku olan bir değerler hareketidir. Genel seçimlerde sonra millet ittifakının zillet içinde “iyi ki biz iktidar olmamışız dediklerine şahitlik ettik.

Çünkü onların millet, devlet vatan gibi bir dertleri yok. Tek dertleri kuklacılarına hizmet etmektir. Değer üzerinde değil nefsi tatmin telaşı üzerinde teşekkür etmiş olan ittifaklar zillet içinde darmadağın olmak zorundadır.

Tek dertleri bu ülkeyi boyunduruk altına aldırmak olanlar %2 gibi bir karşılığı olan partilere ülkenin en önemli makamlarını peşkeş çekmişler. Rabbimize hamdolsun milletimiz yine büyük bir feraset ile gereğini yaptı ve ülkemiz için çok büyük bir facianın kıyısında döndü. AK Parti olarak biz asla siyasi pazarlık yapmadık.

Ülkemiz ve milletimiz için siyaset yaptık ve değerler üzerinde her daima yol almaya çaba gösterdik. Tüm kalbim ile diyorum ki Türkiye YüzYılını AK Parti olarak birlikte inşa ediyoruz ve İnşa etmeye devam edeceğiz. İnşallah liderimiz Devlet Başkanımız Sayın Cumhurbaşkanımız da başımızda ve yapay sınırlarımızı açarak hakiki sınırlarımızda çok şükür söz sahibiyiz.

Liderimizin öncülüğünde milletimiz müreffeh bir düze ulaşsın gayesindeyiz. Demokrasi, özgürlük, halk ve adalet için ülkemiz en güzelini hak ediyor. Bunun için yerel seçimlerde de mücadelemizi en güzel şekilde devam ettireceğiz.

İnşallah Ağrı teşkilatı ve gönüldaşlar olarak bizlere büyük görevler düşüyor. Yerel seçimlerde de Ağrı halkımıza tüm gücümüz ile hizmet etmeye devam ettirmek için yine çok çalışacağız ve kazanacağız. Hiçbir zaman kardeşlerim istismar siyaseti yapmadık hizmet siyaseti yaptık.

Eser siyaseti yaptık. Türkiye'nin diğer 80 vilayeti ile birlikte Ağrı’mızı da bugüne kadar görülmemiş hizmetler ile tanıştırtırdık. Ağrı halkımız hep bize destek oldu,

31 Mart'ta da Ağrı'nın tüm bölgeye ve Türkiye ye örnek olacak şekilde AK Parti'ye sahip çıkacağını inanıyoruz. Ağrı'da belediye olarak yolumuza aynı şekilde devam edeceğiz ve belediye başkan adayımız hangi kardeşimiz olursa olsun hep birlikte inşallah bu yolculuğumuza devam edeceğiz. Belediyecilik sırada bir olay değildir.

Bir deneyeyim ister. Bir tecrübe ister. Deneyimi ve tecrübeyi yok farz edemeyiz. Biz ideolojik siyaset yaklaşımı ile değil, eser siyaseti ile halkımıza gideceğiz. AK davanın yeni YüzYılının yıldızı, yeryüzü mazlumların hamisi, büyük Türkiye inşasını adanmış yürekleriyiz. Biz seçimlere hiçbir zaman saf bir oy kullanma ve belediye milletvekili kazanma olarak bakmadık. AK Parti medeniyet inşa hareketidir ve her seçim bizim için yeni başlangıç ve değer kazanma mevzileridir.

Hep söylediğimiz gibi biz beşeri planda milletin gücünden daha büyük güç görmedik tanımadık bilmiyoruz. AK Parti 3 Kasım 2002'de 14 ve 28 Mayıs 2023'e kadar girdiği her seçimde bu hakikati bizzat yaşadık. Biz birbirimizi ve değerlerimize ne kadar kuvvetli tutunursak sandıkta o derece yenilmez oluruz.

İnanmak zorundayız. Çünkü ümmet bizi bekliyor, yeryüzü mazlumları bizi bekliyor. Bugün Filistin Gazze için sesi çıkan Tek ülkeyiz. İşte biz güçlüysek mazlumlar da ümmette güçlü olacaktır. 31 Mart yerel seçimleri Ağrı’mız için, Türkiye'miz için ve tüm dünya için inşallah hayırlara vesile olsun.” dedi.

AdminAdmin