Ağrı Haberleri
Giriş Tarihi : 24-12-2022 11:28   Güncelleme : 24-12-2022 11:28

Ağrı Nüfus Müdürlüğü Hafta Sonu Mesaisi Yoğun Geçiyor

Ağrı Nüfus Müdürlüğü Hafta Sonu Mesaisi Yoğun Geçiyor

Ağrı Nüfus Müdürlüğü Hafta Sonu Mesaisi Yoğun Geçiyor
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden pasaport randevularındaki yoğunlukla ilgili açıklama sonrası cumartesi günleri hizmet vermeye başladı.

Ağrı’da Vatandaşların taleplerinin karşılanması adına hafta sonu ek mesai yapıldığını belirten Ağrı Merkez İlçe Nüfus Müdürü Veysel Yılmaz ‘’Nüfus müdürlüğümüz Halkımızın yılın son günlerinde mağdur olmaması için Genel Müdürlüğümüzün aldığı karar sonrası Cumartesi günüde hizmet vermeye devam ediyoruz ‘’dedi.

Ağrı’da Pasaport , Nüfus Cüzdanı ve Sürücü belgelerini yenilemek için başvuruda bulunan vatandaşlar, Ağrı nüfus müdürlüğünün hafta sonu açık olmasını memnuniyetle karşıladı.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, pasaport randevularındaki yoğunluğa ilişkin açıklamada, yıl sonunun yaklaşması, dünyadaki çip krizi endişesi ve farklı nedenlerle önceki yıllarda günlük 8 bin olan pasaport talebinin 48 bin seviyesine ulaştığı belirtilerek, "Hiçbir vatandaşımız mağdur edilmemektedir" denildikten sonra, nüfus müdürlükleri hafta sonu da ek mesai hizmeti vermeye başladı.
 

AdminAdmin