Ağrı Haberleri
Giriş Tarihi : 28-11-2023 11:54

Ağrı Yaprak Döneri, öğrenci menüsüne eklendi

Ağrı ilimizin meşhur yaprak döneri, Ağrı Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarında öğrencilerin akşam yemeği menüsüne eklendi.

Ağrı Yaprak Döneri, öğrenci menüsüne eklendi

Ağrı ilimizin meşhur yaprak döneri, Ağrı Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarında öğrencilerin akşam yemeği menüsüne eklendi.

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaretli ürün olarak tescillenmiş olan Ağrı Yaprak Döneri, Ağrı merkez Abdurrahim Arvasi Kız Öğrenci Yurdu, Ahmedi Hani Erkek Öğrenci Yurdu, Ümmü Eyyüb Kız Öğrenci Yurdu, İshak Paşa Erkek Öğrenci Yurdu ve Ağrı Kız Öğrenci Yurdunda özenle hazırlanarak yurtlarda kalan öğrencilere servis edildi.

‘Gençlerimize Çok Değer Veriyoruz’

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din, her fırsatta yurtlardaki gençlerle bir araya gelip, onlarla sohbet ederek fikirlerini dinlemeye devam ediyor. Meşhur Ağrı yaprak dönerinin Ağrı GSB Yurtlarında öğrencilere ikram edilmesi üzerine açıklamalarda bulunan İl Müdürü Din, “Bugün gençlerimiz için çok kıymetli ustaların yıllardır sürdürdüğü gelenekle üretilen Ağrı yaprak dönerini akşam menüsünde hazır bulundurduk. Öğrenci kardeşlerimize afiyet olsun.

Ağrı’da 8 yurdumuzda 6 bin 29 öğrencimize barınma ve beslenme yardımı imkânı sağlıyoruz. Ülkemizin hatta dünyanın değişik coğrafyalarından şehrimizi tercih eden gençler, kıymetli ailelerinin bizlere emaneti. Bizler de her daim daha iyi şartlarda ve daha güzel olanaklarla gençlerimizi buluşturma gayretindeyiz. Bu kapsamda gençlerimizin ders saati dışında vakitlerinin büyük bir kısmını geçirdiği GSB Yurtlarımızı, bilimsel, kültürel, sanatsal, sosyal ve sportif faaliyetler düzenleyerek daha konforlu bir yaşam alanına çevirmeye çalışıyoruz. Ağrı’da kız ve erkek öğrenci yurtlarında yıl boyunca farklı etkinlikler gerçekleştireceğiz. Gençliğe, gençlerimize çok değer veriyoruz ve her daim yanlarındayız.” dedi.

AdminAdmin