Ağrı Haberleri
Giriş Tarihi : 08-04-2024 11:28

Ağrı'da Emniyet Amiri Tartıştığı Avukatı Darbetti

Ağrı'da Emniyet Amiri Tartıştığı Avukatı Darbetti

Ağrı'da Emniyet Amiri Tartıştığı Avukatı Darbetti

Ağrı’da görevli emniyet amiri , adliye kavşağında tartıştığı avukatın boğazını sıkarak tartakladı.

Avukat amirden şikayetçi olarak darp raporu aldı.

Ağrı’da görev yapan emniyet amiri, Erzurum Caddesi Migros önünde sivil araçlara yol vermeyerek aracında seyir halindeyken, bir avukatın yol vermesi için kornaya basması üzerine aracı ile yolun ortasında park etti.

Hem trafik güvenliğini hemde halkın güvenliğini tehlikeye atan bu hareket sonrasında avukata yönelik “Güzelim hayırdır, acelen mi var” diyerek alaycı bir tutum sergiledi. Avukatın kendini tanıtması ve üslubunu düzeltmesi için yaptığı uyarıya aldırış etmeyen polis amiri, bir süre sonra sözlü münakaşayı fiziksel müdahaleye çevirdi.

Yaşanan tartışma sonrasında olay yerine bir çok polis ekibi intikal ederken vatandaşlarda ilgili polise tepki gösterdi.

Polis amirinin sivil giyinmiş şekilde yaptığı bu olay büyük tepkiye neden oldu.

Tartışma ve fiziksel müdahaleden hızını alamayan amir hakkında şikayetçi olan avukat A.K, savcılıkta verdiği ifadede ““Polis amiri sivil bir şekilde giyinmiş ve herkese talimat veriyor. Bana şimdi kimliğini ver lan, arabanı çektirip ceza yazdıracağım” sözlerine yer verdi. Avukat A.K “Maalesef emniyet teşkilatında bazı polisler en ufak olayda kendinizi tanıtırsanız da sizi devletin gücünü kullanarak baskı altında tutmaya çalışıyorlar. Kamu görevini ifa eden memurların vatandaşa bu denli yaklaşım göstermelerini doğru bulmuyorum. Sivil giyinmiş birinin kendine söylenmiş bir söz sonrasında sağa sola talimat vererek “gözaltına alın” deyişini kabul etmek doğru değil. Görevi başındaki bir memura karşı nasıl davranacağımızı bilen insanlarız. Lakin bu tutum görevi başında olmayan birinin devlet gücünü kişisel hırsı için kullanması adına kötü bir örnek teşkil ediyor. İl Emniyet Müdürümüz Sayın Yılmaz İPAR’ın gerekli idari soruşturmayı başlatacağına inanıyorum” dedi.

Avukat A.K’nın aldığı darp raporunda kol ve boynunda abrazyon oluştuğu ve bu raporunda savcılığa sunulduğu belirtildi.

AdminAdmin