Ağrı Haberleri
Giriş Tarihi : 15-01-2024 14:36

Ağrı'da şehitler için okullarda bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu

Ağrı'da şehitler için okullarda bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu

Ağrı'da şehitler için okullarda bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan 9 asker için Ağrı'da 956 okulda 140 bin öğrenci ve öğretmen, bayrak töreni öncesinde bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Şehit Uzman Çavuş Tuncer Doğan İmam Hatip Ortaokulu'nda düzenlenen törene Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek de katıldı.

Irak'ın kuzeyinde Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan 9 asker için Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okullarda saygı duruşunda bulunuldu. Ağrı'da da 956 okulda 140 bin öğrenci ve öğretmen, bayrak töreni öncesinde şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşı okudu.

Şehit Uzman Çavuş Tuncer Doğan İmam Hatip Ortaokulu'nda gerçekleştirilen törene Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Hasanoğlu, şube müdürü Süleyman Çetin, okul müdürü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nı okuyan öğrenciler, şehitler için dua etti.

Törenin sonunda açıklama yapan Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, şehitlere Allah'tan rahmet diledi. Kökrek, "Milli Eğitim Bakanlığımızın talimatı üzerine Pençe-Kilit Harekâtında şehit düşen kahraman askerlerimiz için bugün bir dakikalık saygı duruşuna ve akabinde İstiklal Marşı okuduk. Daha sonra da hocamızın duasıyla törenimizi bitirmiş olduk. Ağrı'da 956 okulda 140 bin öğrenci ile bugün bu töreni Ağrı genelinde icra etmiş olduk. Ben şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun inşallah." dedi.

AdminAdmin