Ağrı Haberleri
Giriş Tarihi : 01-03-2024 17:38   Güncelleme : 01-03-2024 20:34

Ağrı'da TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı heyecanı

Ağrı'da TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı heyecanı

Ağrı'da TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı heyecanı

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nın açılışını yaptı. Fuarda öğrencilerin hazırladığı 17 proje sergilendi.

Ağrı Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nı gerçekleştirdi. Fuarın açılışına Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Fuarda kimyadan ingilizceye, matematikten edebiyata kadar 11 dalda 17 proje stantı yer aldı. Öğrenciler, projelerini ziyaretçilere anlatarak bilimsel çalışmalarını paylaştı. Kökrek, fuarı gezerek öğrencilerle sohbet ederek çalışmaları hakkında öğrencilerden bilgi aldı. Kökrek, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nın öğrencilerin bilimsel araştırma, sorgulama ve yaratıcılık becerilerini geliştirmek için önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

Kökrek, "Öğrencilerimiz, bu fuar sayesinde bilimsel faaliyetler içerisinde bulunarak aynı zamanda hep birlikte çalışmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Burada gördüğümüz projeler, öğrencilerimizin bilime olan ilgi ve merakını gösteriyor. Bu projeleri hazırlayan 18 öğretmenimize ve 46 öğrencimize teşekkür ediyorum. Birbirinden güzel çalışmalar yapmışlar. Umarım bu çalışmalar, öğrencilerimizin gelecekteki başarılarına katkı sağlar." dedi.

Fuar, ziyaretçilerin projeleri incelemesiyle sona erdi.

AdminAdmin