Ağrı Haberleri
Giriş Tarihi : 15-11-2023 08:49

AİÇÜ ile ATSO Arasında Protokol İmzalandı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ile Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) arasında, AİÇÜ Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarının kullanımına ilişkin protokol imzalandı.

AİÇÜ ile ATSO Arasında Protokol İmzalandı

 Protokol kapsamında, ATSO bünyesinde kurulacak olan Ağrı Ticaret Borsasının ihtiyacı olacak analizlerin AİÇÜ Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarının alt yapısı kullanılarak sağlanması konusunda iş birliği yapıldı.

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut ve ATSO Başkanı Saim Alpaslan tarafından imzalanan protokole göre hububat üretimi alanında Ağrı’daki çiftçilerin, ürettikleri ürünlerin yerinde ve değerinde satılabilmesi amacıyla ürün kalitesinin değerlendirilmesi AİÇÜ Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarında yapılmasına karar verildi.

Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut yaptığı açıklamada AİÇÜ ve ATSO arasında gerçekleştirilen protokolün hayırlı olması temennisinde bulundu. Prof. Dr. Karabulut, Ağrı’nın sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan daha da gelişebilmesi için üniversite olarak çalışmaya devam ettiklerini belirtti.

ATSO Başkanı Saim ALPASLAN ise iki kurum arasındaki iş birliği dolayısıyla Prof. Dr. Karabulut’a ve üniversite personeline teşekkür etti.

AdminAdmin