Ağrı Haberleri
Giriş Tarihi : 29-07-2023 13:12   Güncelleme : 29-07-2023 13:15

Aşure-i Nuh Etkinliği Doğubayazıt’ta Yapıldı

Aşure-i Nuh Etkinliği Doğubayazıt’ta Yapıldı

Aşure-i Nuh Etkinliği Doğubayazıt’ta  Yapıldı
Doğubayazıt Kaymakamlığı, Doğubayazıt Ticaret Odası ve Ağrı Kültür Turizm İl Müdürlüğü tarafından bu yıl birincisi gerçekleştirilen, Hz. Nuh'un tufan sonrası gemidekilere ikramda bulunduğu Aşure-i Nuh'un tanıtıldığı ve ikram edildiği etkinliğe yoğun katılım oldu.

İlçe Kaymakamı Murat Ekinci, Doğubayazıt Belediye Başkanı Yıldız Acar, İl Kültür Müdürü Erkan Kösedağ, Ağrı Eski Milletvekili Hanifi Alır, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Ağrı Ticaret Odası Başkanı Saim Alpaslan ve Yönetim kurulu üyeleri , ASTOP Başkanı Mehmet Salih Aydın ve Platform bileşenleri , İlçe Emniyet Müdürü Şükrü Solak, Prof. Dr. M. Salih Geçit, İlçe Belediye Başkanları, Ağrı’daki kamu kurum ve kuruluşlarının Müdürleri, Basın mensupları ve çok sayıda davetlinin iştirak ettiği programda, Doğubayazıt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemal Can yaptığı Açılış konuşmasında ‘’ Bir Doğubayazıt sevdalısı olarak Kaymakamlığımız ve İl Kültür Müdürlüğümüz ile çok güzel bir etkinliğe imza atmanın gururunu yaşamaktayız.

Bu etkinliğin gelenekselleşerek önümüzdeki yıllarda da yapılması için gerekli görüşmeleri şimdiden yapmaya başladık inşallah uzun yıllar bu etkinlik devam eder.’’ Dedi.

Doğubayazıt Kaymakamı Murat Ekinci , Belediye Başkanı Yıldız Acar , Ağrı Kültür ve Turizm İl Müdürü Erkan Kösadağ ve Prof. Dr. Mehmet Salih Geçit yaptıkları konuşmalar ile bu özel günün önemini anlattılar.

Program Aşure Dağıtımı ve Toplu Fotoğraf çekimiyle sona erdi.


 
AdminAdmin