Ağrı Haberleri
Giriş Tarihi : 13-06-2024 08:30

Dev Organizasyonda Şampiyon Türkiye Jokey Kulübü Oldu

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu iş birliği ile Nike Koşuyolu Mağazaları sponsorluğunda düzenlenen 13.Kurumlar Arası Futbol Liginde şampiyon Türkiye Jokey Kulübü oldu.

Dev Organizasyonda Şampiyon Türkiye Jokey Kulübü Oldu

42 takımın katılımı ile gerçekleştirilen Kurumlar Arası Futbol Ligi finalinde Ağrı ASKF ile Türkiye Jokey Kulübü final karşılaşmasında bir araya geldi.

İlk yarısı Maksut ve Cemil'in golleri ile berabere birten karşılaşmada, Jokey Kulübü ikinci yarıda yine Maksut'un ayağından bulduğu golle Jokey Kulübüne kupayı getiren isim oldu.

Şampiyona kupayı Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din takdim ederken, ikinci olan Ağrı ASKF'ye ise  Av.Mehmet Salih Aydın kupa takdim etti.

Turnuvada 22 kategoride plaket takdimi de yapılırken, turnuvanın üçüncüsü Polisgücü Spor'u 3-1 mağlup eden Artı Matematik Dershanesi oldu. Üçüncünün kupasını İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek takdim etti.

Turnuvanın yaklaşık bir ay sürdüğünü ve keyifli bir sezon geçirdiklerini söyleyen ASKF Başkan Yardımcısı Yılmaz Kösedağ " Bizim amacımız kurumların bir araya gelerek sosyal ortamlarını geliştirmeleri ve onların mesai sonrasında spor yapmalarına katkıda bulunmaktı. Güzel bir turnuva oldu. 42 takım katılım gösterirken yaklaşık 10 takım ise şartları karşılayamadığı için turnuvaya katılım gösteremedi. Önümüzdeki sezon turnuvayı daha iyi bir şekilde düzenleyeceğiz. Bizlere destek veren Nike Koşuyolu Mağazaları sahibi Nuh Yeğen ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz" dedi.

AdminAdmin