Ağrı Haberleri
Giriş Tarihi : 28-04-2024 08:47

Erkan Kösedağ Spor Camiasından Güvenoyu Aldı

Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (Ağrı ASKF), seçimli olağanüstü genel kurulu tamamlandı. Kongrede Erkan Kösedağ yeniden başkan seçildi.

Erkan Kösedağ Spor Camiasından Güvenoyu Aldı

Divan Başkanlığına Mikail Ertosun, divan üyeliklerini İhsan Orgarun ve Engin Eroğul’un seçildiği kongrede Futbol İl Temsilcisi Celal Bulut ve Taşlıçay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı  Hüseyin Arslan birer konuşma yaparak kongrenin  Ağrı’da ki spor camiasına hayırlı olmasını diledi.

 

Seçimlerde tek aday olarak giren mevcut başkan Erkan KÖSEDAĞ kongreye katılanların tamamının oyunu alarak yeniden başkan seçildi.

Kösedağ yaptığı konuşmada 23 Aralık 2023 tarihinde yaşanan talihsiz olaylara değinerek “Yaşanılan süreç spor camiasına ciddi anlamda zarar verdi.

Düştüğümüz yerden kalkmak ve Ağrı’da sporu eski haline getirebilmek için eskisinden daha fazla çalışacak, daha fazla üreteceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Elbette ki yaşanılan süreçte herkes her şeyi konuştu.

Ben ilk defa spor ailemin karşısına geçerek yaşanılan süreci burada sizlere belgelerle aktarıyorum. Bu camia buralara kolay gelmedi.

Kimsenin bu camiaya zarar vermesine izin vermeyin. Elbette ki bende yeri vakti gelince bu görevi bırakacağım. Buralar bizlere baki değil. Ama benim buradan ayrılmam demokratik yollarla olmalı. Hiç sporla alakalı olmayan, hiçbir kulübü idare etmemiş insanlar , kahve köşelerinde yönetim oluşturup ulufe dağıtır gibi herkese görev vermeye çalışmış. 

 Dün benim yokluğumda konuşan, yazan, çizen insanlar, bugün bu salona gelmiyorlar. Spor camiasının bu insanlara itibar etmemesi, verdiğimiz emeklerin karşılığıdır. Hepinize buraya geldiğiniz için teşekkür ediyor, kongrenin spor camiasına hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

 

Kongre sonunda ASKF yönetimine Nejdet Çiftçioğlu, Yılmaz Kösedağ, Nezir Oruç, Emrah Özdemir, Osman Altay, Zeki Çelik, İhsan Orgarun, Nihat Gökçe, Ferhat Oruç, Nuri Bayram, Abdullatif Turan ve Fahri Polat seçildi. 

AdminAdmin