Ağrı Haberleri
Giriş Tarihi : 21-07-2023 11:39   Güncelleme : 21-07-2023 11:43

İshak Paşa Sarayında Muhteşem Konser

İshak Paşa Sarayında Muhteşem Konser

 İshak Paşa Sarayında Muhteşem Konser
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ağrı Valiliği, Doğubayazıt Kaymakamlığı ve BC Gruop’un destekleri ile İshak Paşa Sarayı'nda dün akşam 'Senforock' konseri düzenlendi.

Musa Göçmen Senforock Orkestrası'nın sahne aldığı konser, başta Ağrı olmak üzere çevre illerden gelen müzikseverlerden yoğun ilgi gördü.

Türkiye’nin ve dünyanın en önemli müzisyenlerinin şarkıları, yeni senfonik düzenlemelerle sahneye taşındığı konseri saray avlusunda 2000 müziksever Şarkılara eşlik ederek izledi.

LED ekran şovlarının da yer aldığı konserde Barış Manço'dan Erkin Koray'a, Cem Karaca'dan Metalica'ya, Scorpions'dan MFÖ'ye Türkiye ve dünyada çok sevilen şarkılar seslendirildi.

Ağrı Kültür ve Turizm Müdürü Erkan Kösedağ, Ağrı ve bölgenin kalkınması amacıyla başta kültür ve sanat olmak üzere birçok alanda önemli adımlar atıldığını söyledi.

Konserde Özkan Uğur'un anısına 'Ele güne karşı yapayalnız' parçasının da seslendirildiğini ifade eden Kösedağ, "Kültür ve Turizm Bakanlığımızın destekleri ile Telif Hakları Genel Müdürlüğümüzün organizasyonunda Senforock Orkestrası'nın konserini gerçekleştirdik. Musa Göçmen ve korosu muhteşem bir performans ortaya koydular. Özellikle finalde MFÖ'nün geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Özkan Uğur'un anısına 'Ele Güne Karşı Yapayalnız' parçasının seslendirilmesi de ayrı bir güzellik kattı. Burada hem İshak Paşa Sarayı'nın tanıtımını amaçladık hem de bu muhteşem konseri Ağrılılarla buluşturarak güzel bir etkinliğe ev sahipliği yapmak istedik. Bundan sonraki süreçte de Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak birçok farklı etkinliklerimiz olacak. Ağrı ve 7 ilçemizde etkinliklerimizi sürdüreceğiz. Ülkemizde ve dünyadaki herkesi ilimize davet ediyoruz. Herkesin gelip ilimizin tarihi ve doğal güzelliklerini görmesini istiyoruz" diye konuştu.
 
AdminAdmin