Ağrı Haberleri
Giriş Tarihi : 21-10-2023 18:58   Güncelleme : 21-10-2023 19:01

Kösedağ Taskk Yönetim Kuruluna Seçildi

Kösedağ Taskk Yönetim Kuruluna Seçildi

Kösedağ Taskk Yönetim Kuruluna Seçildi

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu 19. Olağan Genel Kurulu Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonunda yapıldı.
Genel Kurulda Ağrı Askf Başkanı Erkan Kösedağ, Ali Düşmez’in yönetim kuruluna seçildi.


Divan Başkanlığını Konya Milletvekili Mehmet BAYKAN’ın yaptığı genel kurulda başkan adayı Ali Düşmez yaptığı açılış konuşmasında, Konfederasyonun 3 (üç) yıllık süre içinde yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Konfederasyonun Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu, Bakanlık bünyesindeki spor federasyonları ve spor taban birlikleri ile ilişkileri konusunda bilgi veren DÜŞMEZ, yeni dönemde amatör sporlara yapacakları katkılar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak ise yaptığı konuşmada Amatör Sporun içinden geldiğini ifade ederek “Bugün bu salonda bulunan arkadaşlarımın hepsi birer kahramandır. Gençliği uyuşturucudan uzaklaştırdığı için kahramandır. Bu kahramanlıktan ötürü gururluyuz. Amatörlük bir sevdadır, Türk Sporuna hizmet etmek bir sevdadır. İşte bu yüzden karşınızda sporun her alanına hizmet etmiş amatör sevdalısı bir Bakan olarak aranızdayım.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan her zaman amatör spor camiasının yanındadır. dedi.

19. Olağan Genel Kurul toplantısına Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın BAK, Konya Milletvekili Mehmet BAYKAN, Trabzon Milletvekili Yavuz AYDIN, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sporcu Yetiştirme Daire Başkanı Selçuk ÇEBİ, Düzce Ticaret Odası Başkanı Erdoğan BIYIK, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ, Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin ŞAHİN, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat ÜNLÜ, Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık KARAKAN, Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Ercan YILDIZ ve Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ayhan YILDIRIM katıldı.


703 delegenin katılımı ile yapılan genel kurulda oy kullanan delegelerin tamamının oyunu alan Ali DÜŞMEZ Başkanlığında yeni kurullar oluştu.

Ağrı Askf Başkanı Erkan Kösedağ ise sosyal meday hesabından yaptığı paylaşımda “Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu 19.Genel Kurulunda şahsıma yönetim kurulunda yer veren Genel Başkanım Ali Düşmez’e ve bizleri seçen delegasyona teşekkür ediyorum. Genel başkanımız ve yönetim kurulumuzla birlikte ülke sporu için çalışmaktan onur duyacağım. “ ifadelerine yer verdi. 


AdminAdmin