Ağrı Haberleri
Giriş Tarihi : 08-12-2023 08:48   Güncelleme : 08-12-2023 08:51

Metin Karadoğan'dan Sporculara Tam Destek

Ağrı Belediye Başkanı Metin Karadoğan ile Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Erkan Kösedağ arasında sporcuların antrenman alanlarına ücretsiz taşınmasına yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

Metin Karadoğan'dan Sporculara Tam Destek

Ağrı Belediye Başkanı Metin Karadoğan ile Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Erkan Kösedağ arasında sporcuların antrenman alanlarına ücretsiz taşınmasına yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

Protokol amatör spor camiasında memnuniyetle karşılandı.

Ağrı Belediye Başkanlığı makamında yapılan işbirliği protokol imza töreninde konuşan Ağrı Belediye Başkanı Metin Karadoğan, “ Biz göreve geldiğimizden bu yanadır bir çok alanda insan unsurunun olduğu her noktaya dokunmaya çalıştık. Birçok çalışmamız oldu, bunu inşallah yeri ve zamanı gelince halkımız ile paylaşacağız. Bugünde amatör spor camiasının kangren haline gelmiş bir sorununu çözmek için ASKF başkanımız ile işbirliği protokolü imzaladık. Protokol kapsamında mili sporcularımız ile futbol branşında faaliyet gösteren sporcuları ücretsiz olarak antrenman alanlarına taşıyacağız. Onlardan isteğimiz başarılı sonuçlar elde ederek Ağrımızı en iyi yerlerde temsil etmeleridir.” dedi.

Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Erkan Kösedağ ise işbirliği protokolünün amatör spor camiasında sevinçle karşılandığını belirterek; ”Bugün burada imza altına alınana protokolle birlikte Ağrı ilimizde 24 milli sporcu olmak üzere 120 sporcumuzu bir yıl süre ile antrenman alanlarına ücretsiz taşıma imkanı yakalayacağız. Fatih Mahallesi, 100.Yıl Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi gibi şehrimizin dört bir yanından spor alanlarına gelen gençlerimiz spor yaparken birde mali yük altına girmesin istedik. Sağ olsun Belediye Başkanımız bizlerin feryadına kulak verdi ve bugün bu protokolü imza altına aldık. Amatör spor camiasına adına bu protokolün hayata geçirilmesinde bizlerden desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Metin Karadoğan ve kendisini ziyaretimizde ulaşım sorununu ilettiğimiz ve çözümünde bizlerden desteğini esirgemeyen Valimiz Sayın Mustafa Koç’a teşekkür ediyorum. Protokolün hayata geçirilebilmesi için çalışmalar yürüten Ağrı Belediyesi ve Ağrı ASKF’nin çalışanlarına ve bu şehirde sporun gelişimi için elini taşın altına koyan her bir ferde minnettarım. ”dedi.

Öte yandan iş birliği protokolü kapsamında hazırlanacak olan toplum ulaşım kartlarının önümüzdeki hafta sahiplerine törenle dağıtılacağı bildirildi.

AdminAdmin