Ağrı Haberleri
Giriş Tarihi : 25-10-2023 13:17   Güncelleme : 25-10-2023 13:22

Saim Alpaslan; Eğitime Destek Vermeye Devam Edeceğiz

Ağrı Milli Eğitim Müdürü Kökrek, ATSO Başkanı Alpaslan ile eğitim iş birliğini görüştü

Saim Alpaslan; Eğitime Destek Vermeye Devam Edeceğiz
Ağrı Milli Eğitim Müdürü Kökrek, ATSO Başkanı Alpaslan ile eğitim iş birliğini görüştü

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, 2023-2024 eğitim öğretim yılında yürütülen ve planlanan proje ve çalışmalar hakkında bilgi vermek ve eğitim iş birliğini geliştirmek amacıyla Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Saim Alpaslan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarete, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Edip Erdoğan ve Şube Müdürü Mehmet Ali Kızgın da katıldı.

Kökrek, ziyarette yaptığı konuşmada, Ağrı’da eğitimin kalitesini artırmak için çeşitli projeler ve çalışmalar yaptıklarını belirterek, bu konuda ATSO’nun her zaman yanlarında olduğunu söyledi.

“ATSO ailesine teşekkür ediyoruz”

Kökrek, “2023-2024 eğitim öğretim yılında da ortak çalışmalarımız devam edecek. Bu kapsamda, ATSO ile iş birliği içinde mesleki eğitimi güçlendirmek, öğrencilerimize staj imkanları sağlamak, okullarımızın fiziki altyapısını iyileştirmek, öğretmenlerimize ve yöneticilerimize eğitimler vermek gibi faaliyetler planlıyoruz. Bu konuda bize her zaman destek veren başta Başkan Alpaslan olmak üzere ATSO ailesine teşekkür ediyoruz.” dedi.

“Eğitime destek vermeye devam edeceğiz”

ATSO Başkanı Alpaslan ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ağrı’nın gelişmesi ve kalkınması için eğitimin önemine vurgu yaptı.
Alpaslan, “Eğitim camiasının her zaman yanındayız. Eğitime destek vermeye devam edeceğiz. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortaklaşa yaptığımız projeler ve çalışmalar var. Bunları daha da artırarak sürdüreceğiz. Özellikle mesleki eğitime önem veriyoruz. Gençlerimizin istihdam edilebilirliklerini artırmak için onlara gerekli becerileri kazandırmak istiyoruz. Bu konuda da Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile iş birliği halindeyiz.” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Kökrek, Başkan Alpaslan’a plaket takdim ederek, başarılar diledi. Alpaslan da Kökrek’e teşekkür ederek, ziyaretin anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. Ziyarette ayrıca ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu. 
AdminAdmin