Ağrı Haberleri
Giriş Tarihi : 30-11-2022 17:37   Güncelleme : 30-11-2022 17:37

Taşlıçay'a 38 Milyonluk Proje

Taşlıçay'a 38 Milyonluk Proje

Taşlıçay'a 38 Milyonluk Proje
Taşlıçayda uzun süredir Yapılması için çaba sarf edilen dere ıslah çalışması için gerekli işlemlerin tamamlandığı belirten, Taşlıçay Belediye Başkanı İsmet Taşdemir, ilçeye 38 milyon bir yatırımın yapılacağını duyurdu.

Her yıl İlçeyi ikiye bölen toklu deresi ve Murat Nehrinin Sel ve afetlerde hem can hemde mal kaybına neden olmasını durdurmak ve önlem almak için çalışmalar başlatan Belediye Başkanı İsmet Taşdemir bugün dere ıslah müjdesini paylaştı.

Bu kapsamda yıllardır Çözülemeyen dere güvenliği ve ıslah çalışmaları çözüme kavuşturuluyor.

Konu ile ilgili bilgi veren Başkan Taşdemir " ilçemizden geçen derenin daha önce sel ve afetlerde ölümlere ve Mal zararlarına şahit olmuştuk, DSİ bölge müdürlüğüne yapmış olduğumuz başvurular sonucu ilçemiz için 38 milyonluk yatırım desteği ile dere ıslah çalışmalarına en kısa zamanda başlanacak, Bu anlamda Desteklerinden dolayı milletvekilimiz, İl Başkanımız, ilçe Başkanımız ve desteklerini eksik etmeyen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederim" dedi.

Talep Sahibi​​​​: Ağrı Taşlıçay Belediye Başkanı Sn. İsmet TAŞDEMİR

Hazırlayan Birim​​​: DSİ 8. Bölge Müdürlüğü Proje ve İnşaat Şube Müdürlüğü

Konuya İlişkin Açıklama​​:

Bölge Müdürlüğümüz görev alanı içerisindeki Ağrı İli Taşlıçay İlçe Merkez Adnan Menderes mahallesi 1. Kısım işinin projesi tamamlanmıştır.

2022 yılı keşif bedeli 38.000.000,00 TL civarında olan işin ihalesi 28.11.2022 tarihinde saat: 14:00’da gerçekleştirilerek değerlendirme sürecine geçilmiştir.

İş kapsamında Murat Nehri ve Toklu Deresi üstünde 1.500 m Beton ve Betonarme Kanal, 5 adet Menfez imalatları gerçekleştirilecektir.

Bu kapsamda, Ağrı İli Taşlıçay İlçesinde bulunan yerleşim yerleri ve 66 ha tarım arazi taşkınlardan korunacaktır. 
AdminAdmin