Ağrı Haberleri
Giriş Tarihi : 24-11-2022 18:56   Güncelleme : 24-11-2022 18:56

Alkışlar Ağrı Valisi Osman Varol’a

Ağrı Basın Birliği Başkanı Nuri Bayram Ağrı Tanıtım Günlerini Kaleme aldı.

Alkışlar Ağrı Valisi Osman Varol’a
Bu yıl ikincisi düzenlenen Ağrı Tanıtım günlerine açıkçası biraz tereddütle katıldım , nedeni ise birincisine katılmamış hatta haberdar bile olamamıştım.

Düşünün bir basın mensubunun haberdar olamadığı bir tanıtım günü kim bilir nasıl olmuştu varın siz düşünün.

Bunu Vali Varol’da düşünmüş olmalı ki resmen dümene kendisi geçti ve Muhteşem bir tanıtımın yapılmasını sağladı.

Yanına Kurum Müdürlerini,Kaymakamlarını ve Belediye Başkanlarını toplayarak adeta bir orkestra şefi gibi Ağrı’nın tanıtımı nasıl yapılırmış her kese gösterdi.

İstanbul’da ki hain terör saldırısının hemen akabinde gerçekleşen Tanıtım günlerine tam bir Ağrılı duruşuyla tüm yerel ve ulusal konserleri iptal ederek bir daha gönülleri fethetti.

Vali Varol bir inceliği daha hesaplamıştı.

Nuh’un Gemisini İstanbul’a taşımıştı.

Gerçekten gemi çok önemliydi.

Ağrıyla özdeşleşmiş Nuh’un gemisi bütün heybetiyle yerini almış ve İstanbullular Geminin içinde fotoğraf çekmek için neredeyse sıraya girdiler.

Özellikle geldiği günden beri Tarım ve hayvancılık ile ilgili yaptığı projelerin meyvesini vermesi beni ziyadesi ile mutlu etti.

Vali Varol Tarım standında ürünleri tek tek kendisinin basın mensuplarına anlatması onun için de gurur verici olduğu gözlerden kaçmadı.

Ancak üzüldüğüm bir nokta var onu ele almadan geçmek istemiyorum.

İstanbul’da Ağrılılar neredeyse param parça olmuş her bir Federasyon ,
her bir dernek ayrı bir ses ayrı bir tonda hareket etmeleri Vali Varol’un yönettiği orkestraya bir türlü ayak uyduramadı.

Sayın Valim Osman Varol’dan ricam şu ki bu ve benzeri yapılacak başka bir organizasyonda Ağrı ile ilgili kurulmuş olan dernek ve Federasyonları bir an önce birlikteliklerini sağlamadan bir etkinliğe girilmemelidir.

Vali Varol’un birleştirici özelliklerini bildiğim için bu işin üstesinden de geleceğini düşünüyorum.

Başta’da dediğim gibi bu özverilerinden dolayı Başta Sayın Valim Osman Varol olmak üzere tüm ekibini canı gönülden Tebrik ediyorum.

ALKIŞLAR SİZE SAYIN VALİM…
 
AdminAdmin