Ağrı Haberleri
Giriş Tarihi : 01-05-2023 16:06   Güncelleme : 01-05-2023 16:10

İBRAHİM VAROL'DAN 1 MAYIS MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi Ağrı Milletvekili Adayı İbrahim Varol, yayınladığı mesajla işçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı.

İBRAHİM VAROL'DAN 1 MAYIS MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi Ağrı Milletvekili Adayı İbrahim Varol, yayınladığı mesajla işçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı.

Alın terinin karşılığını alamadığına işaret eden Varol, çalışanlarını CHP iktidarında hakkını alacağını belirterek, şunları söyledi: “Çalışanlar üzerindeki vergi ve sigorta prim yükünü indireceğiz.

Kamu çalışanları arasında ücret ve maaş adaletini sağlayacağız. Kaçak yabancı işçilikle tavizsiz ve etkin mücadele edeceğiz. Çalışma hayatında kadınlara yönelik negatif ayrımcılık içeren her türlü uygulamaya engel olacağız. Çocuk işçi çalıştırılmasını engelleyeceğiz. İşçi alacaklarında zorunlu arabuluculuk mekanizmasını işçiler lehine düzenleyeceğiz.

İş güvenliği ve işçi sağlığı birinci önceliğimiz olacak. Meslek hastalığı hastanelerinin sayısını artıracağız. Sendikalaşmayı ve toplu iş sözleşmesi yapılmasını destekleyecek, sendikalı işyerleri için destek modelleri geliştireceğiz.

Kamu atamalarında mülakatı kaldıracağız. Kamu çalışanlarının çalışma koşulları ve özlük haklarını iyileştireceğiz. 100 bin öğretmen, 100 bin sağlık çalışanı, 100 bin güvenlik personeli atayacağız. Tüm eşitsizliklere, sömürüye rağmen; daha yaşanabilir bir dünya için emeğini ortaya koyan, işçimizin hak ettikleri koşullarda, emeğinin karşılığını alması umuduyla 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum. 14 Mayıs’ta işçiler hakkını alacak. Türkiye kazanacak. Tüm emekçilerin bayramı kutlu olsun.” 


AdminAdmin