Ağrı Haberleri
Giriş Tarihi : 06-08-2023 08:41   Güncelleme : 07-08-2023 13:34

4. Balık Gölü Festivali Başladı

4. Balık Gölü Festivali Başladı

4. Balık Gölü Festivali Başladı
Ağrı'da, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ağrı Valiliği,Taşlıçay Kaymakamlığı ve Taşlıçay Belediyesinin desteğiyle Balık Gölü Festivali’nin dördüncüsü düzenlendi.

Taşlıçay ilçesinde iki gün sürecek festival için vatandaşlar, Taşlıçay belediyesinin ücretsiz araçlarıyla etkinliğin yapıldığı Balık Gölü'ne getirildi.

Vatandaşlar, festival kapsamında uçurtma uçurdu, göl kenarında piknik yaptı.

Ağrı Vali vekili Bülent Şimşek , Ağrı Ak Parti Milletvekili Ruken Şahin Kilerci, Kaymakamlar , Belediye Başkanları ve Halkın yoğun katılımıyla Festivalin ilk günü oldukça ilgi gördü.
Vali Vekili Bülent Şimşek, burada yaptığı konuşmada, festivalin, Balık Gölü'nün tanıtımına katkı sağlamak ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlendiğini söyledi.

Gölün tabiat harikası olduğunu belirten Şimşek, "Böyle bir güzelliği cennet vatanımızın dört bir köşesinde yaşayan bütün insanlarımızın görmesi ve gelip buralardan istifade etmesi gerekiyor." dedi.

Şimşek, ilçeden göle gelen 18 kilometrelik toprak yolun asfaltlanma maliyetinin 50 milyon lira olduğunu ve bunu çözüme kavuşturmak için çalıştıklarını ifade ederek, "Bugün aslında burada sadece bir festival düzenlemiyoruz. El ele tutuşarak, gönül gönüle vererek yüz yıllardır bir arada yaşamanın nadide temsilcisi milletimizin bu kültürü asla bırakmayacağını, kardeşliğimizin ve beraberliğimizin asla bozulmayacağının mesajını da veriyoruz." diye konuştu.

AK Parti Ağrı Milletvekili Ruken Kilerci, ülkenin son 20 yılda büyük bir dönüşüm yaşadığını dile getirerek, Ağrı'da son 18 yılda 43 milyar liralık yatırım yapıldığını ve birçok projenin de devam ettiğini söyledi.

Taşlıçay Belediye Başkanı İsmet Taşdemir de açılış konuşmasında Balık Gölü'nün daha önce terörle anıldığını, bölgede huzurun sağlanmasıyla yaz ve kış döneminde festivaller düzenlediklerini ifade etti.

Taşdemir ‘’ Burada Festival yapmamıza engel olmak isteyenler en güzel cevap buradaki halkımızın ilgisi ve katılımı biz bu festivali geleneksel hale getirdik artık bundan sonra ben olayım veya olmayayım bu festival hep devam edecek ve ben bunun gururunu yaşıyorum.

Vali vekilimden ve Milletvekilimden Balık gölün yol sorununu çözmeleri konusunda desteklerini ve sözlerini bekliyorum.
’’dedi.

Konuşmaların ardından şarkıcı İlyas Yalçıntaş, sahne aldı.
Vatandaşlar ilgiyle izlediği konserde zaman zaman şarkılara eşlik ederek eğlendi.

Festival, bugün yapılacak etkinliklerle sona erecek.
 
AdminAdmin